Aplikacje GSM

Zapora systemu Windows

Podstawowym sposobem na ochronę przed zagrożeniami z sieci jest użycie zapory systemowej. Większość komputerów działa w oparciu o system Windows i tym samym przy większości urządzeń należy mówić o zaporze systemowej Windows. Istotnym elementem jest postawienie pytania o to czy zapora systemu Windows w naszym urządzeniu jest włączona? Tylko w takim przypadku jest ona elementem, który skutecznie chroni przed różnymi złośliwymi atakami. Warto mieć zatem świadomość tego czy zapora jest włączona, czy też nie?

W jaki sposób można to sprawdzić?

Na pewno można spojrzeć na dolny prawy róg paska narzędzi. Znajduje się tam ikonka czerwonej tarczy. Ona może nas poinformować o tym, że zapora systemu Windows nie jest aktywna. Aby jednak w tym względzie móc uzyskać większą ilość informacji, należy w menu Start wybrać Panel Sterowania, a następnie Centrum Zabezpieczeń. Będąc w tym miejscu, można także skutecznie zarządzać zaporą systemową, można ją włączyć lub też wyłączyć, aczkolwiek oczywiście nikomu nie zaleca się jej wyłączania. Zapora systemu Windows to jedna z najważniejszych metod na ochronę przed zagrożeniami z sieci, przed jakimikolwiek atakami wirusów komputerowych.

W obliczu tego, że każdego dnia pojawiają się nowe zagrożenia, powstają nowe wirusy, które jednocześnie też mogą powodować wyłączenie zapory systemowej, należy zadbać o to, aby właściwie chronić swoje dane, dokumenty, finanse oraz wszelkiego rodzaju istotne dane zawarte w komputerze. Bez zapory dostęp do komputera jest dziecinnie łatwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *