Bezpieczeństwo

Niezbędna ochrona komputera

Antywirus jest niezbędnym wyposażeniem, niezbędnym oprogramowaniem, które powinno znaleźć się w zasobach każdego komputera. Jednakże nie jest to jedyny ważny element stanowiący podstawową ochronę przed atakiem wirusów, przed działaniem hakerów. Czym jest owa zapora ogniowa? Inaczej można ją również spotkać pod nazwą firewall. Czym ona jest? Mówimy tutaj o pewnego rodzaju systemie programowych oraz sprzętowych zabezpieczeń danego komputera czy też innego urządzenia bezpośrednio podłączonego do sieci.

Podstawowe zabezpieczenie

Zapora ogniowa uniemożliwia zdalne sterowanie, rejestrowanie tego, co znajduje się na dysku. Zasadniczo ich główne zadanie jest obecnie spełniane przez systemy operacyjne, ale nie oznacza to wcale, że firewalle nie są potrzebne. Ich zadanie można współcześnie określić mianem szukania „dziury w całym”. Zapory ogniowe mogą po części wyłapywać oprogramowanie hakerskie, co bez wątpienia jest czynnikiem bardzo mocno przemawiającym do potencjalnych odbiorców tego rodzaju zabezpieczenia komputerów. Tym samym zainstalowanie zapory ogniowej, jej działanie jest w obliczu bardzo dużej ilości ataków hakerskich, które pojawiają się każdego dnia, jest czymś bardzo istotnym.

Zapora ogniowa jest uzupełnieniem programu antywirusowego, a więc na pewno nie można mówić o tym, że go zastępuje. Może przejąć kilka funkcjonalności programu antywirusowego, ale całkowicie na pewno nie jest w stanie go zastąpić. Jest jednak niezbędnym jego uzupełnieniem. Tym samym nie można bagatelizować faktu jej zainstalowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *