Programy

WhatsApp – król komunikatorów

Jeżeli nigdy nie zetknąłeś się z aplikacją na smartfony o nazwie WhatsApp to chyba najwyższy czas nadrobić zaległości. Dlaczego? Otóż ten sprytny komunikator zdobył już ponad dwa miliardy użytkowników na całym świecie – a osób korzystających z niego przybywa z dnia na dzień. To naprawdę oszałamiający wynik, który umieszcza WhatsAppa w wąskim gronie aplikacji o tak ogromnym zasięgu.

Imponujące tempo rozprzestrzeniania się WhatsAppa

W 2014 roku z komunikatora WhatsApp korzystało “zaledwie” 500 milionów osób. I wtedy za 19 miliardów dolarów aplikacja została przejęta przez Facebooka. Być może to jego zasługa, że niecałe dwa lata później liczba użytkowników została podwojona. W roku 2018 z komunikatora korzystało już ponad 1,5 miliona użytkowników co pozwala na stwierdzenie, że tempo rozwoju i rozprzestrzeniania się aplikacji jest wręcz niewiarygodne. Wynik ten udało się jeszcze poprawić w podobnie ekspresowym tempie – dziś aplikacja ma już dwa miliardy użytkowników. 

Skąd wziął się fenomen WhatsAppa?

WhatsApp z założenia jest bardzo prostą i intuicyjną aplikacją umożliwiającą komunikację za pomocą internetu. Dzięki niej można przesyłać zdjęcia i filmy, prowadzić rozmowy video, wysyłać wiadomości w formie czatu, jak i telefonować. Dodatkowo aplikacja nie zajmuje dużo miejsca i nie wymaga ogromnej ilości pamięci. Kolejnym powodem, który przemawia za WhatsAppem jest zdecydowanie wysoki poziom bezpieczeństwa. Zastosowane zostało tutaj szyfrowanie end-to-end oraz zabezpieczono dane poprzez ich zapis jedynie na urządzeniach użytkowników.

WhatsApp tworzy też solidne kopie zapasowe rozmów i zdjęć oraz filmów, co zdecydowanie przydaje się podczas wymiany telefonu na nowy. Przy kolejnej instalacji masz możliwość przywrócenia danych z dnia wykonania kopii zapasowej. Warto też podkreślić, że dzięki połączeniu przez internet, nie trzeba ponosić wysokich kosztów za połączenia nawet z drugim końcem świata. Oprócz tego korzystanie z WhatsAppa jest całkowicie darmowe, co przyciąga największą ilość użytkowników.

Kto jeszcze znajduje się w gronie aplikacji o tak wielu użytkownikach?

Okazuje się, że WhatsApp jest jedną z trzech pierwszych aplikacji w wyścigu o największą liczbę użytkowników. Takiego dzieła udało się dokonać tylko mobilnej aplikacji Facebooka (na tą chwilę korzysta z tej aplikacji ponad 2,5 miliarda osób) oraz YouTube’owi. Takie wyniki pozwalają nazwać Facebooka i aplikacje w jego grupie prawdziwym cyfrowym gigantem.

Jakie jeszcze serwisy i aplikacje wchodzą w skład Facebookowej grupy? Jest to oczywiście sam Facebook, Messenger, WhatsApp oraz Instagram. Czy grupa Facebooka ma powody do radości? Oczywiście! Magiczne 2 miliardy użytkowników WhatsAppa to nic w porównaniu z efektami jakie grupa Facebook osiąga każdego dnia. Ten cyfrowy gigant pochwalił się, że codziennie przynajmniej jedną z jego aplikacji uruchamia bagatela 2,26 miliarda użytkowników! To zdecydowanie robi wrażenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *