Ciekawostki

Jak usunąć konto na FB?

Jest ono powszechne i wydawać by się mogło, że jest czymś nieodzownym. Konto na Facebook to konto, które jest oknem na świat, które pozwala zaistnieć. Czy jednakże jest ono czymś niezbędnym dla każdego? Pamiętajmy, że internet to wiele możliwości, ale równocześnie też i sporo zagrożeń. Poza tym nie da się ukryć, że jest to pochłaniacz czasu. Mimo tego, że większość osób dąży do tego, aby zaistnieć, a tym samym zakłada konta w mediach społecznościowych, to jednak istnieje pewna grupa, dla których priorytetem staje się usunięcie takiego konta, które funkcjonuje. Oczywiście możliwym jest usunięcie takiego konta, aczkolwiek jednocześnie też każdy, kto tak zrobi, musi mieć świadomość tego, jakie będą konsekwencje takich działań. Co zatem się stanie w momencie, w którym dany użytkownik zdecyduje się usunąć konto na Facebooku?

Jak usunąć konto?

Przede wszystkim należy wskazać na to, że takiego konta nie można na powrót odtworzyć, a tym samym użytkownik musi pożegnać się ze wszystkimi treściami, które na owym koncie się znajdowały. Wszystkie dodane przez użytkownika konta informacje, zdjęcia, filmy oraz posty będą bezpowrotnie usunięte. Jednocześnie też użytkownik musi mieć świadomość, że usunięcie jego konta wiąże się z tym, że nie będzie mógł on korzystać z aplikacji Facebook Messenger. Jednocześnie też użytkownik nie będzie miał możliwości logowania się do różnych serwisów poprzez Facebooka. Przykładem może być chociażby możliwość logowania do serwisu Spotify czy też do serwisu Pinterest. Niektóre z informacji, które wcześniej były wysyłane z konta na Facebooku do innych użytkowników, mogą nadal być widoczne, ponieważ znajdują się one z skrzynkach odbiorczych adresatów. Użytkownik zlikwidowanego konta nie będzie jednakże miał dostępu do owych informacji.

Usunięcie danych na platformie

Warto także podkreślić, że usunięcie konta na Facebooku wiąże się jednocześnie z usunięciem wszelkich danych na platformie Oculus. Jeśli ktoś miał zgromadzone punkty w sklepie Oculus, to owe punkty w momencie usunięcia konta przepadają. Jeśli ktoś zatem ma jakieś wątpliwości odnoszące się do swojej aktywności na Facebooku, to nie musi całkiem usuwać swojego konta. Istnieje bowiem pewna możliwość, aby czasowo owo konto móc dezaktywować. To prostsze rozwiązanie i wydawać by się mogło, że jednocześnie też jest to rozwiązanie rozsądniejsze.

Oczywiście jeśli ktoś jest zdecydowany na to, aby swoje konto na Facebooku całkowicie usunąć, jeśli stanowi ono dla niego jakieś zagrożenie, to jak najbardziej można tenże krok uczynić. Należy tutaj rozważyć wszelkie za i przeciw, należy podejść do tego zagadnienia w sposób racjonalny. Należy także pamiętać, że usunięcie swojego konta na Facebooku, usunięcie swojej aktywności w mediach społecznościowych wcale nie oznacza, że dana osoba nie istnieje. Wszakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby w przyszłości na powrót takie konto w mediach społecznościowych utworzyć, aby rozpocząć swoją aktywność zupełnie od nowa. Wszelkie decyzje powinny być bardzo dogłębnie przemyślane i racjonalnie uzasadnione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *