Bezpieczeństwo

Jaki wybrać antywirus do laptopa?

Ochrona laptopa przed wirusami jest tak samo ważnym zagadnieniem jak ochrona komputera stacjonarnego. Poruszając się w sieci należy mieć na uwadze to, że każdego dnia na każdego użytkownika czyha wiele zagrożeń, bardzo wiele różnych ataków wirusów i innego rodzaju oprogramowania złośliwego. Będąc w posiadaniu laptopa należy zaopatrzyć się w stosowny program antywirusowy. Powstaje jednak pytanie o to, jaki antywirus będzie w tym miejscu produktem najbardziej odpowiednim?

Sprawdzona marka gwarantem bezpieczeństwa

Dokonując wyboru programu antywirusowego, warto na pewno zajrzeć do aktualnych rankingów programów antywirusowych, które z pewnością są w stanie nakierować nas na właściwy wybór. Patrząc na owe rankingi, można między innymi wskazać na takie produkty jak:

  • Total AV
  • Norton
  • PC Protect
  • Norton
  • Avira
  • BullGuard
  • Heimdal Security
  • McAfee
  • Bitdefender
  • Avast

Total AV

Każdy z wyżej wymienionych programów antywirusowych, każda z powyższych marek jest bez wątpienia ceniona przez użytkowników laptopów. Total AV w aktualnych rankingach programów antywirusowych bez wątpienia jest jednym z czołowych, jednym z bardziej cenionych. Jest to program, który zapewnia wielopoziomową ochronę przed różnego rodzaju wirusami. Jednocześnie też można tutaj mówić o bardzo szybkiej wykrywalności różnego rodzaju zagrożeń. W pakiecie Total AV klient otrzymuje Firewall, VPN oraz znaczącą ilość różnego rodzaju usprawnień w zakresie bezpieczeństwa. W roku 2020 jest to program antywirusowy, który cieszy się największym powodzeniem wśród użytkowników laptopów.

Norton

Wspomniano o Total AV, ale to oczywiście nie jest jedyna propozycja, jaką ma rynek dla użytkowników laptopów. Na pewno sprawdzoną marką na rynku jest firma Norton. Zasadniczo firma jest kojarzona z ochroną dla komputerów stacjonarnych. Poza tym również firma Norton oferuje kompleksową ochronę dla urządzeń mobilnych. Potwierdzeniem bardzo wysokiej skuteczności działania jest bez wątpienia również Best Protection Award. Są to bardzo prestiżowe nagrody, które są przyznawane przez AV-TEST. Jest to program, który posiada w sobie najlepsze funkcje związane z kontrolą rodzicielską. Warto również nadmienić, że ochrona przed różnego rodzaju wirusami jest nie tylko oferowana, ale jest po prostu gwarantowana.

W odniesieniu do każdej z wymienionych marek programów antywirusowych można powiedzieć o bardzo wysokiej jakości, można powiedzieć o bardzo wysokiej skuteczności ochrony przed oprogramowaniem złośliwym. Nie można jednakże nie wspomnieć o tym, iż żaden najlepszy program antywirusowy nie jest w stanie zastąpić zdrowego rozsądku w korzystaniu z zasobów komputera oraz zasobów internetu. Ograniczone zaufanie do stron internetowych, które są przeglądane, ostrożność w otwieraniu maili od nieznanych nadawców, to tylko wybrane z elementów zachowań, które należy przyjąć, które mogą ochronić dane urządzenie przed atakiem cyberprzestępców. Rozsądne korzystanie plus dobrej jakości antywirus to gwarancja sukcesu.

Polecamy również: Bezpieczeństwo danych – dlaczego antywirus to konieczność?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *