Ciekawostki

Czy spam jest szkodliwy?

Folder o nazwie spam znajduje się w każdej poczcie elektronicznej. Być może to, co się tam pojawia, wiele osób denerwuje. Powstaje jednakże pytanie czy informacje umieszczane w tymże folderze, czy spam może być czymś szkodliwym dla danego użytkownika? Przede wszystkim należy pamiętać, aby wiadomości z tego folderu nie otwierać. Mogą oczywiście nie być szkodliwe dla zasobów naszego komputera, ale nie mamy tej pewności. Wiadomości typu spam są rozsyłane w sposób masowy, a odbiorcy nie mają na to żadnego wpływu.

 

Spam i jego wartość

Nie przedstawiają one żadnej wartości, przy czym jednocześnie też mogą być nośnikami różnego rodzaju wirusów komputerowych. Poza nimi wiadomości spam mogą także przenosić oprogramowanie szpiegujące. To nie wszystko. Jednocześnie bowiem też należy wskazać na taki aspekt jak możliwość spowolnienia pracy danego komputera. Poprzez spamy, może dochodzić do przejęcia naszych danych oraz haseł, a to już jest bardzo niebezpieczne. Poprzez wiadomości typu spam, ich autorzy mogą ponadto wykorzystywać daną skrzynkę mailową do tego, aby dalej wysyłać kolejne spamy. W niektórych przypadkach wiadomości typu spam mogą być wulgarne oraz obraźliwe, a tym samym można tutaj mówić o wiadomościach w sposób zdecydowany naruszających godność danej osoby.

Spamy są na tyle podstępne, że mogą być z pozoru wiarygodne. Jednakże należy mieć tę świadomość, że nikt nigdy, że żadna instytucja i osoba mająca pozytywne zamiary wobec nas, nie będzie żądać podania jakichkolwiek haseł, jakichkolwiek poufnych informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *