Bezpieczeństwo

Wirusy na stronach internetowych – jak się przed nimi uchronić? Norton podpowiada!

Wirusy na stronach internetowych to dość powszechne zagrożenie – skąd się biorą i jak się przed nimi uchronić? Co zrobić, jeśli okaże się, że komputer jest już zawirusowany? Testy jednoznacznie wskazują, że Norton to najlepsza ochrona przed zainfekowanymi stronami internetowymi.

Skąd biorą się wirusy na stronach internetowych?

Zarówno użytkownicy jak i właściciele stron internetowych są narażeni na ataki ze strony wirusów. Skąd biorą się wirusy na różnych stronach? Złośliwe oprogramowanie wykorzystuje wszystkie luki w zabezpieczeniach, jakie znajdują się w skryptach stron. Ma to miejsce najczęściej, gdy właściciel strony zapomina o aktualizacjach – wtedy boty mają szeroki dostęp do dobrze już znanych luk, które można było wyeliminować poprzez poprawki. Szukając dalej przyczyn infekcji można je znaleźć w niekontrolowanym wycieku danych logowania. Tutaj znów odpowiedzialne może być zbyt słabe hasło lub zwyczajne włamanie na serwery. Niestety takie włamania i infekcje mogą być bardzo niebezpieczne dla każdej osoby odwiedzającej zainfekowaną stronę.

Jak objawia się obecność internetowego wirusa na komputerze?

Każdy wirus stworzony jest z jakiegoś powodu. I tak o obecności niechcianego oprogramowania może świadczyć nagłe wyświetlanie się reklam, przekierowywanie na – inną niż wpisana – stronę czy też blokowanie dostępu do strony. Z jednej strony użytkownik ma wtedy świadomość, że coś złego dzieje się z jego komputerem i może podjąć próby zaniechania ataków. Z drugiej jednak takie objawy mogą świadczyć o dużo poważniejszych problemach, które już mogły dotknąć komputer. Otóż wirusy potrafią wykradać dane wrażliwe takie jak adresy mailowe, hasła, numery kart kredytowych, dane logowania do banków, dane wpisywane w formularzach i wszystkie inne informacje o użytkowniku danej strony.

Jak ochronić swoje dane i komputer przed wirusami pochodzącymi ze stron internetowych?

Z odpowiedzią na to pytanie przychodzi antywirus Norton. Co prawda część przeglądarek internetowych potrafi ostrzec użytkownika w przypadku zagrożenia, wyświetlając komunikat o próbie wejścia na podejrzaną stronę lub poprzez zablokowanie dostępu do strony z informacją o zagrożeniu. Jednak jest to tylko doraźna metoda, na dodatek zależna od decyzji użytkownika, który może przejąć na siebie decyzję o wejściu na taką stronę. W 2019 roku króluje jednak antywirus Norton, który w wielu testach okazał się być jednym z najskuteczniejszych programów zapobiegających wtargnięciu złośliwego oprogramowania do komputera.

Norton jest bardzo szybki i nie spowalnia działania sprzętu, dzięki czemu jego obecność jest praktycznie niewyczuwalna. Dodatkowo intuicyjna obsługa i przyjazny interfejs pozwala na dłużej zaprzyjaźnić się z tym programem – Norton świetnie ochroni sprzęt przed wirusami szantażującymi oraz infekcjami pochodzącymi ze stron internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *