Bezpieczeństwo

Typy wirusów komputerowych

Wirus komputerowy to słowo, na które wielu osobom robi się bardzo gorąco. Oczywiście większość z nas stosuje odpowiednie zabezpieczenia przed owymi wirusami, aczkolwiek należy także podkreślić, że mamy do czynienia z nowymi ich formami, nowymi rodzajami, na które nie zawsze jesteśmy odpowiednio przygotowani. Warto mieć także świadomość tego, jakie zagrożenia się czają, jakich zagrożeń powinniśmy się wystrzegać.

Rodzaje wirusów komputerowych

Z jakimi zatem rodzajami wirusów komputerowych mamy do czynienia? Tutaj należy wskazać chociażby na spamy. Chyba każdy z nas zetknął się z tym pojęciem. Zasadniczo spamów nie będziemy określać mianem wirusów komputerowych, aczkolwiek każdy z nas ich nie lubi, stanowią element irytujący. Poza spamami mamy również do czynienia z oprogramowaniem worms. To tak zwane robaki, których cechą charakterystyczną jest na pewno to, że bardzo szybko się rozmnażają. Najczęściej są one rozsyłane poprzez internet. Poza tymi rodzajami wirusów, które wymieniliśmy, mamy również do czynienia z innymi formami.

Mowa jest chociażby o oprogramowaniu wirusowym typu adware, ransomware czy też spyware. Istotą jest to, aby mieć świadomość tego, że w sieci czyha na nas bardzo wiele różnych zagrożeń, że jest ich coraz więcej i że każdego dnia pojawia się coś nowego, coś bardziej zmyślnego, doskonałego. Stosowanie odpowiednich zabezpieczeń może nas uchronić przed poważnymi stratami. Dlatego też w tym względzie nie należy zbyt mocno oszczędzać, nie należy zapominać o aktualizacjach, o skanowaniu komputera oraz innych zasadach związanych z bezpieczeństwem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *