Ciekawostki

Hardware i software

Pojęcia Hardaware oraz Software są powszechnie znane. Czy jednakże wiemy, co one oznaczają? Oczywiście nie każdemu taka wiedza jest potrzebna w codzienności, ale z drugiej strony pewnej grupie osób jest to jak najbardziej przydatne. Co zatem oznaczają owe pojęcia? Jeśli mowa jest o hardware, to mowa jest w tym miejscu o całokształcie sprzętu komputerowego, włączając w to także wszelkie części oraz akcesoria. Konkretnie rzecz ujmując mowa jest w tym miejscu o płycie głównej, o pamięci RAM, procesorze, dyskach twardych, myszce, klawiaturze, monitorze, stacji DVD/CD, drukarkach, skanerach, pamięciach masowych czy też o kartach graficznych.

Dwa niezależne pojęcia

Oprócz hardware mamy również do czynienia z pojęciem software. Pod tym pojęciem należy rozumieć ogólne nazewnictwo odnoszące się do oprogramowania. W skład tego wchodzi zatem całościowy system operacyjny, sterowniki oraz programy użytkowe. Jak więc widać, owa wiedza nie jest naprawdę niezbędna do tego, aby móc być użytkownikiem komputera.

Niemniej jednak w momencie, w którym dokonujemy zakupu komputera, zakupu sprzętu komputerowego, warto mieć nieco szersze pojęcie, warto mieć nieco szerszą wiedzę na tenże temat. To na pewno znacznie bardziej ułatwi nam zakup takiego sprzętu komputerowego, jaki będzie spełniał nasze oczekiwania. Z takimi pojęciami jak hardware oraz software mamy styczność bardzo często. Jednakże nie każdy tak naprawdę potrafi wytłumaczyć, co kryje się za tymi słowami. Czy jest to jednak każdemu potrzebne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *