Ciekawostki

Jak zresetować komputer?

Każde, nawet te najlepsze urządzenie, nawet ten najbardziej zaawansowany komputer może w pewnym momencie wymagać tego, aby go zresetować. Oczywiście najpierw potrzeba jest wykorzystać wszelkie inne metody naprawy, ale nie zawsze będą one na tyle skuteczne, aby móc mówić o pełnym zadowoleniu. Potrzeba jest zatem tego, aby wykonać miękki czy też twardy reset urządzenia. W jaki sposób można ów reset wykonać? Nie jest to bardzo trudne, ale jednocześnie też, aby móc to zrobić w prawidłowy sposób, potrzeba jest wiedzieć jakie kroki należy po kolei poczynić. Jeśli mowa jest o resetowaniu urządzenia, można to zrobić na kilka różnych sposobów.

Reset komputera

Na pewno kluczowym elementem jest to, w czym tkwi problem i na skutek jakiej przyczyny musimy owego resetu dokonać. Czym jest ów reset? Najprościej rzecz ujmując jest to całkowite wyczyszczenie pamięci RAM. Jeżeli bowiem dane urządzenie nie reaguje na żadne polecenia, a na ekranie komputera nie można wykonać żadnej czynności, to zresetowanie jest niezbędne. Najprościej oczywiście można to zrobić wyłączając oraz włączając na powrót komputer. Jednocześnie też poprzez reset można rozumieć czynność polegającą na całkowitym wyczyszczeniu wszystkich ustawień elektronicznych i tym samym na przywróceniu fabrycznych ustawień.

Dane w chmurze

Ważne jest w takiej sytuacji, aby użytkownik urządzenia zapisał wszelkie dane w chmurze lub też na oddzielnym, zewnętrznym dysku. Utrata ważnych danych mogłaby być bowiem dosyć bolesną stratą. Jeśli dane urządzenie działa z dużym opóźnieniem, można w tym celu dokonać jego szybkiego zresetowania za pomocą menedżera zadań. W tym celu należy jednocześnie przycisnąć klawisze CTRL, ALT oraz Delete i w ten sposób można przejść do owego menedżera. Jeśli mowa o sposobach na zresetowanie komputera, można także wskazać na opcję przeładowania powłoki graficznej urządzenia.

Jakiej opcji użyć

W menedżerze zadań mamy Eksplorator Windows mamy opcję menu, w której należy wybrać pozycję uruchom ponownie. Jeśli te wszystkie opcje nie okażą się wystarczająco skuteczne, należy dokonać tak zwanego twardego resetu urządzenia. Jest to odłączenie komputera od źródła zasilania. W przypadku komputerów stacjonarnych należy po prostu wyłączyć komputer z gniazdka, a w przypadku laptopów wyciągnąć baterię lub też dłużej przytrzymać przycisk włączania. Może istnieć sytuacja, w której takie resetowanie będzie dawało efekt tylko na moment. W takiej sytuacji wydaje się czymś koniecznym, aby dane urządzenie po prostu sformatować. To wymaga usunięcia zapisów systemu i zainstalowania go na nowo. W tym przypadku również czymś bardzo istotnym będzie zapisanie wszelkich istotnych danych na zewnętrznych dyskach czy też w chmurze internetowej. To zadanie, które wymaga odpowiedniej wiedzy oraz wykonywania określonych czynności krok po kroku. Na pewno jest to swoista ostateczność, aczkolwiek jeśli nie ma innego skutecznego rozwiązania na to, aby komputer działał sprawnie, aby był odpowiednio szybki, aby się nie zawieszał, to należy wybrać właśnie taką opcję resetowania swojego komputera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *