IT

Zalety oraz wady internetu

Internet? Coś jak najbardziej naturalnego. Tak by się mogło wydawać, aczkolwiek przecież jakoś to wszystko musi funkcjonować. Internet w dobie współczesnej wydaje się czymś naturalnym. Nie zawsze jednakże tak było. Co więcej, internet to tak naprawdę dosyć młody wynalazek ludzkości. Internet powstał około lat 60 ubiegłego wieku. W naszym kraju mamy do czynienia z jego pojawieniem się dopiero po roku 1990, a więc jego historia jest stosunkowo krótka. Na chwilę obecną trudno jest sobie wyobrazić rzeczywistość bez internetu. Ta rzeczywistość wirtualna jest czymś żyjącym swoim życiem gdzieś obok i coraz mocniej przenikającym to, co nas otacza wokół.

Nowe ludzkie wynalazki

Na każdy ludzki wynalazek należy spojrzeć w sposób obiektywny i my w tym miejscu również chcemy to zrobić. Internet daje bardzo wiele możliwości współczesnemu człowiekowi. Można na pewno powiedzieć, że tych możliwości jest coraz więcej. Z drugiej strony do tego wynalazku nie można podejść w sposób bezkrytyczny. Tym samym nie można nie wskazać także na pewne wady, które istnieją i których należy mieć świadomość. Najpierw wskażemy na zalety sieci internetowej. To, co w pierwszym rzędzie nasuwa się na myśl, to dostęp do bardzo szerokiej informacji, do bardzo szerokiej wiedzy. Dzisiaj wiemy więcej i szybciej, a dostępna dla nas wiedza jest niemalże od ręki. Mamy do czynienia z amatorskim poradnictwem, które w wielu przypadkach okazuje się jak najbardziej przydatne. Dzięki internetowi na pewno również możemy mówić o znacznie sprawniejszej komunikacji pomiędzy ludźmi.

Media społecznościowe

Dzięki mediom społecznościowym owa komunikacja jest obecnie jeszcze sprawniejsza. Sieć internetowa jest wręcz idealnym miejscem do tego, aby móc się promować, aby móc promować swoją firmę czy też promować swoje działania. Skoro mowa o tym aspekcie, to także należy wskazać na to, że dzięki internetowi można mówić o całkiem nowych formach działalności, o całkiem nowych zawodach, które są właśnie powiązane w sposób ścisły z siecią internetową. Skoro wspomnieliśmy już o zaletach internetu, a jest ich dosyć sporo, to nie sposób także nie wskazać na pewne wady. W tym względzie należy wskazać w głównej mierze na wirusy, na działania hakerskie. Oczywiście mamy do czynienia z dużą ilością możliwych zabezpieczeń przed ich działaniem, ale de facto bardzo wiele osób dosyć nierozsądnie porusza się w sieci i z tego tytułu wynika fakt dokonywania wielu ataków hakerskich.

Podstawową zatem wadą internetu jest można powiedzieć jego powszechność i jego bardzo duża popularność. Przez to właśnie wielu użytkowników traci swoją czujność i działa w sposób nierozsądny narażając się na działania i na ataki hakerskie. Takich ataków na mniejszą oraz większą skalę odnotowuje się każdego dnia bardzo wiele. Mówiąc o sieci internetowej, należy wskazać w głównej mierze na jej zalety, których jest znacznie więcej. Nie można jednocześnie nie mieć świadomości istnienia określonych wad, które powodują, że użytkownicy sieci są narażeni na różnorodne ataki, a tym samym na realne straty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *