IT

Gdy komputer nie wykrywa drukarki

Drukarka jest tym urządzeniem, z którego zasadniczo większość z nas korzysta każdego dnia. Oczywiście dobrze jest jeśli wszystko będzie działać bez większego zarzutu przez cały czas. Jednakże nieraz pojawia się problem, ponieważ mimo uruchomienia komputera, drukarka nie jest widoczna i nie działa prawidłowo. W takiej sytuacji pojawia się często nerwowość, ale nie jest to potrzebne.

Łatwa obsługa drukarki

Oczywiście sedno problemu może mieć zróżnicowane podłoże, aczkolwiek w bardzo wielu przypadkach owo podłoże jest całkiem banalne. Jeśli dokonaliśmy zakupu drukarki, to w większości przypadków od razu po jej podłączeniu do komputera możliwe jest wykonanie wydruków. Nie ma potrzeby, aby instalować jakiekolwiek oprogramowanie, ponieważ system Windows doskonale radzi sobie z odczytaniem większości drukarek, które znajdują się obecnie w sprzedaży. Jednakże czasem pojawia się problem. Co więcej, ów problem może również pojawić się już po znacznie dłuższym czasie użytkowania drukarki.

Co w takiej sytuacji zatem należy zrobić?

Na pewno należy zachować chłodną głowę, nie należy podejmować żadnych pochopnych kroków. W takiej sytuacji bardzo dobrym rozwiązaniem jest zacząć od najprostszych kwestii. Przede wszystkim należy sprawdzić czy drukarka została włączona do gniazdka. Następnie należy sprawdzić czy drukarka jest włączona. Jeśli mamy do czynienia z urządzeniem bezprzewodowym, to należy sprawdzić czy router jest włączony i czy jest on aktywny. Jeśli drukarka wymaga podłączenia kabla do komputera, to oczywiście należy sprawdzić czy ów kabel jest dobrze podłączony. Jeżeli jednak te podstawowe działania nie przyniosą zamierzonego skutku i drukarka nadal nie będzie działała, to wówczas można podjąć kolejne działania.

Automatyczne rozwiązanie

W każdym systemie mamy do czynienia z taką funkcją, jaką jest automatyczne rozwiązywanie problemów. To element, dzięki któremu również bardzo szybko możemy znaleźć źródło pojawiającego się problemu. Jednocześnie też mamy taką funkcję, jaką jest test połączenia bezprzewodowego, co także warto wykorzystać jeśli poszukujemy sensownego rozwiązania pojawiającego się problemu. Możemy także mieć do czynienia z sytuacją, w której sterowniki zakupionej drukarki będą kompatybilne z poprzednią wersją systemu Windows. Jeśli dokonywaliśmy zatem aktualizacji owego systemu, może właśnie w tym względzie pojawić się pewien problem. Możliwych przyczyn tego, że nasz komputer nie będzie rozpoznawał drukarki, może być bardzo wiele. Szukając owej przyczyny należy skupić się najpierw na najbardziej błahych powodach, na najbardziej prostych kwestiach. Jeśli wszystkie działania podstawowe zawiodą, można oczywiście z powodzeniem skierować się z zapytaniem na różnorodnych forach lub też bezpośrednio w serwisie komputerowym. W niektórych przypadkach bowiem możemy mieć do czynienia z zaawansowanym problemem, który będzie wymagał fachowej wiedzy informatyków jak również zastosowania profesjonalnych narzędzi naprawczych. W większości przypadków jednakże nie ma potrzeby, aby od razu wzywać fachowców do pojawiającego się problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *