Programy

Działania zapobiegające wirusom komputerowym

Obecność wirusów komputerowych w sieci nie ulega żadnej wątpliwości. Nie mamy większego wpływu na ich obecność i ich działanie. Mamy jednak bardzo duży wpływ na ich działanie na nasz komputer. W jaki zatem sposób można właściwie się zabezpieczyć przed złośliwym działaniem wirusów komputerowych? Na pewno kilka zwyczajów znacząco może pomóc w tym, aby nie dopuścić do zainfekowania danego urządzenia.

Bezpieczny komputer

Przede wszystkim istotne będzie to, aby zainstalować w komputerze właściwe oprogramowanie antywirusowe. Jest to podstawa, aczkolwiek nie musimy instalować oprogramowania płatnego, bardzo zaawansowanego technologicznie. Najczęściej wystarczy, że pobierzemy z sieci oprogramowanie bezpłatne. Poza tym również musimy zachować czujność, zachować pewną ostrożność. Najważniejszym aspektem wydaje się nie otwierać maili od nieznanych nadawców, a tym bardziej nie otwierać załączników do maili, które są co najmniej podejrzane.

O nadmiernej ostrożności nie może być tutaj mowy, ponieważ tak naprawdę wiele wirusów komputerowych i złośliwych oprogramowań jest bardzo zmyślnych i pozornie niegroźnych. Tym samym lepiej jest być nadmiernie ostrożnym niż narazić się na jakiekolwiek nieprzyjemności ze strony wirusów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *