Bezpieczeństwo

Komputer dawniej i dziś

Już od tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego czwartego roku w Polsce, znajdował się w co dziesiątym domu komputer osobisty. Głównie takie komputery posiadali ludzie, którzy zamieszkiwali większe miasta, bo nie każdego było stać na to, aby mieć właśnie taki sprzęt u siebie w domu. Byli to przedsiębiorcy oraz osoby, które posiadały wykształcenie wyższe. Na wsiach nie było to do pomyślenia, aby mieć taki sprzęt. Było dużo pracy i nawet ciężko byłoby z czasem, który można by poświęcić przy komputerze.

Współcześnie szeroki dostęp do mediów

Dzieci w tamtym czasie raczej nie miały dostępu do tego nowego medium. Co prawda większa liczba szkół czy to podstawowych, czy liceum bądź też technikum była wyposażona w jeden bądź dwa komputery, lecz korzystanie z tych sprzętów było ograniczone, limitowane i kontrolowane przez nauczyciela. Z czasem w szkołach informatyka stała się obowiązkowym przedmiotem i dlatego też były zmuszone wyposażyć się w pracownie informatyczne, a tym samym w dużą ilość komputerów. Z komputerów można było korzystać w różnych kafejkach internetowych bądź w kawiarniach. Wielu rodziców odmawiali sobie niektórych rzeczy, aby ułatwić swoim pociechom ćwiczenie różnych umiejętności kupując im komputer. Na przestrzeni lat bardzo wiele się zmieniło.

U wielu dzieci komputer stał się najbardziej pożądanym prezentem z okazji urodzin, czy też innym uroczystości, na przykład ukończenie szkoły. Z roku na rok zwiększyła się również dostępność dla tych sprzętów. Teraz chyba nie ma domu czy mieszkania, w którym nie byłoby komputera, nie mówię tylko o komputerze stacjonarnym, ale również o laptopach bądź tabletach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *