Bezpieczeństwo

Jak działać w sytuacji zagrożenia?

Zainfekowanie komputera wirusem jest sytuacją, z którą obecnie mamy do czynienia bardzo często. Każdego dnia pojawia się bowiem spora ilość wirusów, które zagrażają różnym komputerom. W tym miejscu pojawia się zatem pytanie o to, co należy zrobić w sytuacji, gdy nasz komputer zachowuje się nienaturalnie i tym samym istnieje podejrzenie, że doszło do zainfekowania wirusem? Przede wszystkim w takiej sytuacji należy odłączyć ów komputer od sieci. Kolejnym krokiem jest próba uruchomienia urządzenia z dysku twardego.

Pokonaj wirus

W sytuacji, gdy nie jest to możliwe, to należy komputer uruchomić w trybie awaryjnym. Ewentualnie można to także zrobić przy użyciu dysku startowego. W tym momencie przychodzi moment na to, aby uruchomić program antywirusowy. Następnie konieczne będzie wykonanie skanu całego systemu. Te wszystkie czynności oczywiście nie dają nam gwarancji tego, że wszystko wróci do normy, ponieważ w pewnym procencie przypadków zainfekowania komputera przez wirusy, zawarte na urządzeniu dane mogą okazać się niemożliwe do odzyskania.

W tym miejscu zatem bardzo dobrze sprawdza się powiedzenie, iż znacznie bardziej korzystne jest zapobieganie takim sytuacjom, a jest to możliwe tylko i wyłącznie przez ostrożne działanie jak również przez zastosowanie bardzo dobrego programu antywirusowego. Taka sytuacja jest związana nie tylko z komputerami firmowymi, bankowymi, ale również z komputerami prywatnymi. Tym samym każdy powinien zadbać o bezpieczeństwo swojego komputera, aby uniknąć jakichkolwiek nieprzyjemności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *