Programy

Ochrona komputera przed wirusami

Każdy komputer jest narażony na działanie różnych wirusów. Aby znacząco ograniczyć możliwość zainfekowania sprzętu, należy stosować się do kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim istotnym elementem jest zainstalowanie dobrej jakości programu antywirusowego. Kolejnym z krokiem jest kolejna instalacja, a chodzi tutaj o zaporę sieciową. Bazy danych wirusów oraz dysk komputera powinien być regularnie i w miarę często skanowany. To pozwoli dosyć szybko wykryć pewne nieprawidłowości.

Programy antywirusowe

Na jednym komputerze nie powinno się instalować wielu różnych zapór sieciowych oraz programów antywirusowych. W ten sposób nie uzyska się lepszej ochrony, a jedynie można pogorszyć działanie sprzętu. Mówiąc o skanowaniu, nie można nie wspomnieć także o aktualizowaniu systemu. Te aktualizacje są w niektórych przypadkach automatyczne, w innych mamy do czynienia z wyświetlaniem komunikatów o konieczności ich dokonywania. Kolejnym bardzo ważnym elementem jest sytuacja, w której dokonujemy ściągania i instalacji jakiegokolwiek oprogramowania z sieci. Powinniśmy bowiem w tym względzie korzystać tylko i wyłącznie z zaufanych stron internetowych.

Jeżeli korzystamy z poczty, to bezwzględnie nie należy otwierać załączników do maili, których pochodzenia nie znamy. W tym względzie bardzo często zdarza się bowiem, że jest to zainfekowana część poczty i tym sposobem cyberprzestępcy dostają się do zasobów komputerowych. Na chwilę obecną wirusy komputerowe są coraz bardziej zaawansowane, ale ochrona urządzeń jest także bardzo zaawansowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *