Bezpieczeństwo

Przyśpiesz pracę swojego komputera z Antywirusem Panda!

Przyszedł taki czas, że Twój komputer zapomniał już o czasach swojej świetności? Chodzi coraz wolniej, a Ty nie masz pojęcia, co tak właściwie jest tego przyczyną i jak pozbyć się tej denerwującej dolegliwości? Antywirus Panda z modułem PC TuneUP przychodzi z pomocą!

Spowolnienie pracy komputera – przyczyny

Skąd bierze się wolniejsza praca komputera? Dlaczego pecet z dnia na dzień przestaje szybciej pracować? Czy można się przed tym uchronić? Okazuje się, że najgroźniejszym narzędziem prowadzącym do spowolnienia komputera jest… Internet! Dlaczego? Ponieważ za pośrednictwem Internetu najłatwiej narazić się na ataki ze strony wirusów, programów szpiegujących i innych hakerskich tworów. Szkodliwe oprogramowanie może również wprowadzać zmiany w konfiguracji systemu operacyjnego oraz biosu, co także ma zły wpływ na działanie sprzętu. Do tego dochodzą wadliwe aktualizacje, czy też całkowity brak aktualizacji systemu lub oprogramowania.

Mogą pojawić się także aplikacje działające w tle, które „zjadają” większą część pamięci, co znacząco obciąża system. Mamy również drugą stronę medalu – bardziej zależną od samego sprzętu. Tutaj pojawić się mogą problemy związane z uszkodzeniem dysku twardego lub innych podzespołów, a także fizyczne zanieczyszczenie wentylatorów (np. kurz) co prowadzi do niewystarczającego chłodzenia. Jak jednak poradzić sobie z przyczynami systemowymi?

Panda Antywirus zoptymalizuje wydajność Twojego komputera

PC TuneUp – to właśnie w ten moduł został wyposażony antywirus Panda. Na czym polega jego fenomen? Co oznacza ten zwrot? Najprościej rzecz ujmując PC TuneUp to narzędzie służące do ogólnej poprawy działania systemu operacyjnego. Potrafi wyodrębnić i usunąć zbędne pliki, które powstają nawet podczas codziennego przeglądania Internetu. Moduł czyści pamięć komputera i przeprowadza defragmentację dysku twardego, co sprawia, że komputer z powrotem przyspiesza i jest chroniony przed kolejnymi uciążliwymi spowolnieniami.

Dodatkowo PC TuneUp ma za zadanie uporządkować zawartość dysku twardego i rejestru Windows – w tym także przywraca optymalne ustawienia systemowe, jeśli zostały zmienione. Panda Antywirus zajmie się także wszystkimi programami zainstalowanymi na komputerze i będzie zarządzać ich działaniem oraz aktualizacjami – wszystko po to, aby jak najbardziej zoptymalizować wykorzystanie pamięci komputera.

Tak więc Panda Antywirus nie dość, że zabezpieczy Twój komputer przed szkodliwym oprogramowaniem, zadba o Twoje bezpieczeństwo w sieci, to na dodatek sprawi, że Twoje urządzenie dostanie „drugie życie”. Szybkie działanie sprzętu to podstawowa funkcja komputera – szczególnie tego, z którego korzystasz na co dzień – dlatego warto zadbać o jego sprawne i bezpieczne funkcjonowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *