Bezpieczeństwo

Czym powinien charakteryzować się najlepszy antywirus? Bitdefender w 2019 r. deklasuje rywali!

Stoisz przed wyborem skutecznej ochrony dla swojego komputera, smartfona i innych sprzętów, które mogą być narażone na ataki różnych wirusów? Według najnowszych i najbardziej surowych testów, w 2019 roku króluje – Bitdefender! Dlaczego warto go mieć i na co głównie zwrócić uwagę przy wyborze antywirusa? Podpowiadamy!

Po co antywirus?

Odpowiedź na pytanie – po co mi właściwie antywirus? – wydaje się banalnie prosta. Niestety im szybciej rozwija się technologia, tym szybciej rozwija się kreatywność hakerów i zwiększa się ilość cyberprzestępstw. A to wszystko dzieje się właśnie za pośrednictwem złośliwego oprogramowania, które może wyłudzać dane, blokować dostęp do plików i niszczyć je, czy też na przykład utrudniać korzystanie z urządzeń. Skuteczny antywirus nie dość, że nie dopuści do ataku, to na dodatek będzie w stanie pokonać już istniejące w systemie zagrożenia. Jednakże warto pamiętać, że także w tym przypadku – lepiej zapobiegać niż leczyć.

Jaki powinien być najlepszy antywirus?

Najlepszy antywirus? AKTUALNY! Internet nigdy nie śpi, a czyhające w nim zagrożenia atakują z każdej strony i rozprzestrzeniają się w zawrotnym tempie. Wystarczy wejść na nieznany link, otworzyć e-maila, ściągnąć plik – każda czynność jaką wykonuje się w Internecie niesie za sobą ryzyko. Dobry antywirus powinien przede wszystkim wykrywać zagrożenie i o nim ostrzegać oraz skutecznie go blokować. Musi poradzić sobie ze wszystkimi aktualnymi szkodnikami – wejście nawet jednego może spowodować nie małe problemy ze sprzętem. Ważne, aby antywirus blokował także programy szantażujące (ransomware) – Bitdefender radzi sobie bezbłędnie z każdym z wymienionych zagrożeń, a na dodatek tworzy kopie plików, w razie gdyby hakerzy okazali się szybsi niż najnowsze aktualizacje.

Dlaczego warto zainwestować w Bitdefendera?

We wszystkich testach jakie przeprowadziły AV-Test i AV-Comparatives oraz uzupełniający test Komputer Świat to właśnie Bitdefender plasuje się na 1 miejscu. Najlepiej radzi sobie z aktualnymi zagrożeniami i na dodatek świetnie wypada w testach długookresowych. Czy jest sens inwestować w taką ochronę? Jeśli wszystkie swoje dane trzymasz na komputerze czy też w smartfonie, korzystasz z bankowości internetowej i ogólnie taki sprzęt służy Ci na co dzień – jego ochrona jest bezwzględnie konieczna.

Utrata wrażliwych danych, przejęcie kont na portalach społecznościowych, czy też włamanie na konto bankowe, może kosztować znacznie więcej – zarówno pieniędzy, jak i nerwów. Bitdefender zapewni Ci skuteczną ochronę, niezależnie od systemu z jakiego korzystasz. Jjego najwyższą wersję możesz zainstalować na kilku urządzeniach – co daje pewność, że zarówno Ty jak i inni użytkownicy w Twoim domu czy biurze są chronieni w 100%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *