Bezpieczeństwo

Robaki komputerowe

Na rynku mamy do czynienia z ogromną ilością różnych programów komputerowych. Jednocześnie też obok nich można wyróżnić bardzo wiele różnych wirusów komputerowych, które w mniejszym lub większym stopniu nam zagrażają. Rodzajów wirusów komputerowych mamy bardzo wiele. Każdego dnia praktycznie pojawia się coś nowego, bardziej lub mniej groźnego. W tym miejscu nieco więcej uwagi poświęcimy robakom komputerowym.

Groźne wirusy

To jeden z rodzajów wirusów komputerowych, które są niewątpliwie dosyć groźne, chociaż nie zaliczamy ich do tych najbardziej groźnych. Robaki są rodzajem złośliwego oprogramowania, który charakteryzuje to, że rozpowszechnia się on samoczynnie. Może być on mnożony między innymi poprzez wiadomość mailową, ale może także w sieci dzielić się plikami. Robaki rozpowszechniają się bez wiedzy użytkownika danego urządzenia. Powstaje pytanie o zagrożenie ze strony owych robaków? Nie powodują one bynajmniej trwałych uszkodzeń, utraty danych, utraty możliwości dostępu do różnych kont, informacji. Robaki to złośliwe oprogramowanie, które przede wszystkim powoduje obniżenie sprawności działania danego urządzenia.

Tym samym szybkość serfowania w sieci może diametralnie się obniżyć. To może okazać się nie tylko denerwujące dla użytkownika, ale jednocześnie też może to spowodować pewne realne straty na skutek tego, że nie będziemy mogli dokonać określonych operacji w określonym czasie. Dlatego też ważne jest to, aby nie otwierać maili i załączników do poczty elektronicznej od nieznanych nadawców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *