Bezpieczeństwo

W jaki sposób działają trojany?

Trojany to jedne z tych wirusów komputerowych, które znane nam są od bardzo dawna, to jedne z najbardziej popularnych. Nie oznacza to jednak, że należy je w jakikolwiek sposób lekceważyć. Trojany to jedne z bardziej podstępnie działających wirusów, a poza tym działają one z niezwykle dużym impetem i siłą.

Czym jest trojan?

Trojany należy zaliczyć do grupy programów szpiegujących. Nie tylko jednak szpiegują, ale także dokonują bardzo mocnego, rozległego uszkodzenia systemów komputerowych zawartych w danym urządzeniu. Trojany charakteryzuje to, że nie zajmują one zbyt wiele. Zazwyczaj mówimy o programach, które nie przekraczają 500 kB. Małe nie oznacza niegroźne, a przynajmniej nie w tym przypadku. Trojany mogą dostać się do struktur naszego komputera poprzez wiadomości mailowe, poprzez różnego rodzaju komunikatory czy też media społecznościowe. Aby móc wykryć trojany, potrzeba jest stosownych programów antywirusowych, potrzeba jest odpowiedniej zapory ogniowej, ale jednocześnie też potrzeba jest zachowania pełnej czujności. Wszelkiego rodzaju komunikaty, które dotychczas się nie pojawiały, często mogą właśnie wskazywać na obecność tak zwanego konia trojańskiego.

Aby usunąć trojana z komputera, należy użyć legalnego programu antywiriusowego i pod żadnym pozorem nie należy otwierać żadnych załączników, maili, nie należy pozytywnie odpowiadać na żadne podejrzane komunikaty i prośby. Takie podejście zawsze będzie skutkować zainfekowaniem naszego komputera, które może być bardzo groźne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *