Ciekawostki

Nowoczesne rozwiązania w Internecie

Zagrożenia płynące z sieci nie są czymś obok nas. Dotyczą bowiem nas wszystkich niezależnie od tego, do czego używamy naszych komputerów. Chronić się przed nimi można na wiele różnych sposobów. W tym miejscu chcemy w sposób szczególny wskazać na nową funkcję Google Chrome. Mowa jest o funkcji zabezpieczającej przed niekontrolowanym pobieraniem malware z sieci.

Popularne narzędzia

Bardzo często zdarza się, że na poszczególnych stronach wyświetlane są określone ramki iframe. To właśnie tą drogą dochodzi do pobierania pewnych niebezpiecznych plików. Mowa jest o metodzie, która popularnie nazywana jest drive – by downloads. Przeglądarka Google Chrome może w najbliższym czasie zlikwidować ów problem i zablokować możliwość pobierania tego typu plików. Tym samym korzystanie z Google Chrome stanie się bardziej bezpieczne. Należy podejmować różnego rodzaju działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w sieci. Jest to jedno z nich. Jednakże z drugiej strony nic nie zastąpi naszej własnej ostrożności przy wszelkich działaniach podejmowanych w komputerze.

Należy zauważyć, że pobieranie pewnych treści jest w pewnym stopniu wymuszane lub też wymaga użycia nawigacji. Oczywiście, jak już wspomniano, Google w swojej przeglądarce chce uniemożliwić takie działanie, ale też właśnie ostrożność użytkowników może sprawić, że owe złośliwe oprogramowanie malware nie będzie miało szans zainfekować nasz komputer. Tym samym korzystanie z nowoczesnych rozwiązań jest istotne, ale własna ostrożność jest czymś nadrzędnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *