Programy

Wordpad jego zadania i zalety

Programów mających charakter edytora tekstu obecnie jest dostępnych bardzo wiele. Oczywiście nie każdy taki program służący do pisania tekstów będzie odpowiadał każdej osobie. Każdy musi bowiem wybrać to, co będzie dla niego najbardziej słuszne i najbardziej właściwe. Chodzi o wygodę pisania, jak również chodzi o możliwości techniczne, o wymagania techniczne względem danego programu. Można w tym miejscu by wymienić bardzo wiele różnych programów, gdyż jest ich multum.

Bardzo proste rozwiązanie

My wskażemy na bardzo proste rozwiązanie, które znane jest od bardzo dawna. Ktoś powie, że jest to bardzo prymitywny edytor tekstu, ale właśnie takich prostych, można rzec prymitywnych programów wiele osób poszukuje i pożąda. O czym mowa? O programie Wordpad. Jeśli komuś zależy tylko na tym, aby móc swobodnie pisać teksty, aby je edytować, to ów program idealnie się do tego nadaje. Na pewno jedną z jego zalet, jakie doceniają użytkownicy, jest fakt, iż mamy tutaj do czynienia z darmowym programem, który nie wymaga bardzo wiele miejsca na dysku, który nie wymaga dokonywania żadnych opłat za licencję, a jego ściągnięcie na komputer jest banalnie proste.

Czy warto wybrać program?

Program Wordpad pochodzi nie od kogo innego jak oczywiście od jednego z głównych dostawców oprogramowania komputerowego, jakim jest firma Microsoft. To powoduje, iż mamy do czynienia z jeszcze większym stopniem wiarygodności. Jaka jest różnica pomiędzy programem Wordpad oraz Word? No zasadnicza. Wordpad jest dużo bardziej prosty i nie daje użytkownikowi zbyt wielu możliwości formatowania tekstu. Tutaj na pewno nie można porządkować danych, nie jest możliwe implementowanie wymyślonymi czcionkami.

Idealny do pisania tekstów

Na pewno niektóre osoby uważają ów program za zbyt prosty, ale dla wielu użytkowników jest on idealnym programem, idealnym produktem do spokojnej pracy przy pisaniu tekstów. Dzięki temu programowi nawet osoby zupełnie nie mające wiedzy na temat komputerów, programów komputerowych, mogą tworzyć teksty i jest to bez wątpienia bardzo pozytywna cecha owego programu. Co więcej, nawet ściągnięcie programu Wordpad na swoje urządzenie, na swój komputer oraz jego zainstalowanie na tymże urządzeniu nie wymaga posiadania jakiejś szczegółowej, konkretnej wiedzy i umiejętności informatycznych.

Wystarczy odwiedzić odpowiednią stronę internetową i krok po kroku można dokonać ściągnięcia tego, co jest niezbędne. Z uwagi na to, że Wordpad został stworzony przez firmę Microsoft, to tym samym istnieje możliwość tworzenia i oraz edytowania różnych dokumentów z siostrzanych programów firmy Microsoft. Na pewno w tym miejscu należy podkreślić również fakt, iż jeśli możliwości techniczne Wordpad okażą się niewystarczające, to zawsze dany dokument można otworzyć chociażby w programie Word czy też w innym edytorze tekstów. Na pewno jednak Wordpad to program bardzo użyteczny i mimo swojej prostoty, mimo swojej banalności, jest on ceniony właśnie za ową prostotę obsługi jak również możliwości w zakresie pisania i edytowania różnych tekstów. Tym samym jego prostota to zaleta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *