Programy

Istotny składnik MS Office

Pakiet programów biurowych MS Office jest bardzo przydatny zarówno w pracy biurowej jak i w domu. Jednym z istotnych składowych owego pakietu jest niewątpliwie MS Excell. Czym jest ów program i w jakich sytuacjach się on przydaje? Inaczej mówiąc mamy tutaj do czynienia z programami o nazwie arkusze kalkulacyjne. Jest to program, który bezpośrednio jest przeznaczony do tworzenia baz danych jak również do ich bezpośredniej obsługi. Excell jest jedną ze składowych całości, jaką jest pakiet MS Office, a obecnie Microsoft 365. W sensie arkusza kalkulacyjnego będziemy mówili o ogromnych możliwościach związanych z wykorzystaniem programu Excell. Jakie zatem spełnia i jakie może spełniać on zadanie? Tak naprawdę możliwości, jakie daje ów program są ogromne i tym samym bardzo trudno będzie w jednym miejscu je wszystkie razem wymienić.

Wartościowe programy

Wskażemy jednakże na te najbardziej istotne, na te najbardziej wartościowe, najbardziej potrzebne. Program Excell jest częściej wykorzystywany oczywiście w biurze, w pracy biurowej niż w domu na użytek prywatny, aczkolwiek można tutaj mówić o pewnej uniwersalności. Wskażemy tutaj na cztery podstawowe funkcjonalności tego programu, dzięki którym jest on tak bardzo ceniony oraz tak często wykorzystywany. O jakich funkcjonalnościach jest tutaj mowa? Na pewno dzięki programowi Excel można wykonywać różnego rodzaju zestawienia oraz raporty, w tym także te sformatowane. Owe zestawienia oraz raporty są wykonywane w oparciu o konkretne dane wpisywane do arkusza kalkulacyjnego. Mogą owe dane być pobierane bezpośrednio ze źródeł zewnętrznych.

Funkcjonalność Exela

Kolejną z istotnych funkcjonalności, jaką posiada program Excel jest możliwość prowadzenia bardzo różnych obliczeń, w tym także bardzo skomplikowanych obliczeń oraz kalkulacji. W tym celu wykorzystywana jest bardzo mocno rozbudowana funkcjonalność owego programu oraz szereg narzędzi, które są do dyspozycji każdego użytkownika. Bardzo istotną funkcjonalnością programu Excel jest na pewno możliwość graficznego zaprezentowania określonych danych. Jest to możliwe dzięki temu, iż program ten daje możliwość wykorzystania różnego rodzaju wykresów. W ten sposób określone dane są zapisane oraz przedstawione w bardzo dogodny, a co najważniejsze, w bardzo czytelny dla każdego sposób.

Dla programistów i laików

Jeszcze jedną bardzo istotną funkcjonalnością programu Excel jest szeroka możliwość wykorzystania zintegrowanego środowiska programistycznego w tym celu, aby móc bardziej rozbudować funkcjonalności, które zostały umieszczone w programie. To oczywiście tylko wybrane i te najbardziej istotne funkcjonalności, ale bynajmniej na pewno nie są to jedyne możliwości, jakie stają przed każdym użytkownikiem programu. Excel to jeden z bardziej popularnych oraz częściej wykorzystywanych i na pewno pakiet programów biurowych Microsoft Office na pewno byłby znacznie uboższy gdyby nie było w nim właśnie tego składnika. Poza Excelem w pakiecie programowym istnieje znacznie więcej elementów i programów, które warto jest wykorzystywać w pracy biurowej i nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *