Programy

Kaspersky – marka znana i bezpieczna

Marka Kaspersky bez wątpienia jest bardzo dobrze znana w świecie. Nie trzeba być informatykiem, aby mieć styczność z ową marką. Mowa jest o podmiocie, który zajmuje się tworzeniem wysokiej klasy oprogramowania antywirusowego. Marka rosyjska, aczkolwiek zdobyła ona niemalże wszystkie rynki światowe. Dwa podstawowe produkty owej firmy to oczywiście Kaspersky Total Security oraz Kaspersky Internet Security.

Każdy program wychodzący spod rąk informatyków, projektantów systemów antywirusowych owej firmy odznacza się kompletnością, bardzo wysoką skutecznością. Tym samym owa firma może z powodzeniem udzielić gwarancji tego, że komputery będą działały bez zarzutu i nie będą narażone na żadne złośliwe oprogramowanie, którego przecież każdego dnia pojawia się wręcz niezmierzona ilość.

Kaspersky – bezpieczeństwo?

Wydaje się, że tak znana marka to jednocześnie też bardzo duża wiarygodność. Jednakże pewne przesłanki, podejrzenia o szpiegostwo sprzed kilku lat spowodowało, że renoma owej marki, co nieco ucierpiała. Jednakże okazało się, że produkty marki Kaspersky są jak najbardziej bezpieczne i można z powodzeniem po nie sięgać. Nie należy obawiać się żadnych nieuczciwości. Kaspersky Lab stworzyło i tworzy nadal programy, które są bardzo wysokiej jakości. Na pewno warto tutaj podkreślić to, że nie tylko standardowo skanują one pocztę oraz cały system komputerowy, ale ponadto dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii, można tutaj mówić o powstrzymywaniu ataków ze strony wirusów nowych, o niezbadanej, a nawet nieznanej dotychczas konstrukcji. Kaspersky wyłapuje wszelkiego rodzaju zagrożenia i tym samym umieszczanie go w czołówkach rankingów programów antywirusowych jest jak najbardziej uzasadnione.

Przed czym chroni nas Kaspersky?

Oczywiście można powiedzieć, że oprogramowanie Kaspersky Lab po prostu chroni komputery przed złośliwym oprogramowaniem. Jednakże warto wskazać na konkretne rodzaje zagrożeń, konkretne rodzaje złośliwego oprogramowania, na które de facto każdy komputer jest narażony. Mowa jest zatem o:

– konie trojańskie,

– wirusy,

– rootkity,

– programy szpiegujące,

– ransomware,

– adware,

– malware

To oczywiście tylko te najważniejsze, ponieważ nie sposób w tym jednym miejscu wymienić wszystkie możliwe istniejące zagrożenia, przed którymi użytkowników komputerów może ochronić oprogramowanie Kaspersky. Warto także dodać, że owo oprogramowanie chroni również przed zagrożeniami w chmurze i właśnie stąd wynika fakt, iż możliwe jest wykrycie zagrożeń całkowicie nowych, dotychczas nieznanych.

Kaspersky na bieżąco skanuje system oraz pocztę elektroniczną oraz automatycznie informuje użytkownika komputera o wykrytych nieprawidłowościach. Tym samym owo oprogramowanie zapewnia maksymalną możliwą ochronę. Ma to szczególne znaczenie wówczas, gdy mówimy o komputerach bankowych czy też firmowych zawierających strategiczne, bardzo istotne dane. Ich utrata miałaby bardzo brzemienne skutki i nikt na to nie może sobie pozwolić, nie może do tego dopuścić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *