Programy

Program dla fotografów

Niezależnie od tego, jaką mamy pasję, prawie w każdym przypadku czymś niezbędnym do realizacji takiej pasji jest posiadanie dedykowanego programu komputerowego. W tym miejscu chcemy wskazać na program, który jest dedykowany pasjonatom fotografii. Mowa jest mianowicie o programie o nazwie GIMP. Sama nazwa wiele nam nie mówi. De facto jest to jednak prosty program służący do obrabiania zdjęć. Istotnym elementem na pewno jest fakt, iż mowa jest tutaj o darmowej aplikacji.

Niezawodny program

Program ten może służyć nie tylko zawodowej i zaawansowanej obróbce zdjęć. Może być bowiem z powodzeniem stosowany również w odniesieniu do tworzenia różnego rodzaju grafik, które następnie będą wykorzystywane na potrzeby internetu. GIMP to program, który zawiera w sobie różnego rodzaju narzędzia. W tymże względzie można go porównać chociażby z Photoshopem. Chodzi między innymi o takie narzędzia jak zaznaczenie, gumka, pędzel, różdżka, powiększenie, wypełnienie, rozmazanie, ołówek, wystawianie tekstu, klonowanie, lasso czy też skalowanie. Dzięki takim narzędziom możliwe jest wykonanie elementarnych operacji.

GIMP to program, który ciągle się rozwija, pojawiają się nowe narzędzia, nowe wtyczki, program jest ciągle udoskonalany. Jak wiadomo, współczesna technika, w tym także ta fotograficzna idzie do przodu. Narzędzie to obróbki fotografii musi zatem spełniać zmieniające się wymagania, musi być na czasie i taki właśnie jest program GIMP, który obecnie posiada coraz większą grupę swoich zwolenników, swoich stałych użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *