Bezpieczeństwo

Czy Tinder jest w pełni bezpieczny?

Nie tylko Tinder, ale także i inne aplikacje przeznaczone do randkowania mogą stanowić określone niebezpieczeństwo jeśli dana osoba nie zachowa należytej ostrożności. Szukanie miłości, przygody, namiętności w sieci jest współcześnie czymś dosyć popularnym, aczkolwiek bazuje w dużej mierze na ludzkiej naiwności. Wszystko jest dobrze jeśli obie strony są wobec siebie szczere. Ponadto istnieje pewne zagrożenie ze strony cyberprzestępców, którzy poprzez dane umieszczone na portalu Tinder mogą zyskać cenne informacje, mogą je wykraść, a następnie wykorzystać. Do podstawowych zagrożeń, mogących czyhać na użytkowników Tindera można na pewno wyróżnić:

– możliwość poznania przez cyberprzestępców tożsamości użytkowników,

– możliwość poznania przez cyberprzestępców miejsca przebywania,

– mamy do czynienia z niezabezpieczonym transferem,

– możliwość ataku man-in-the-middle,

– przejęcie uprawnień superużytkownika,

Zagrożenia w szczegółach.

Tinder jest taką aplikacją, w której można poznać miejsca pracy, nauki, przebywania danego użytkownika. Tym samym niepowołana osoba ma także możliwość przechwycenia adresów e-mail danego użytkownika. Kolejnym z bardzo istotnych elementów mogących stanowić poważne zagrożenie jest fakt, iż Tinder to aplikacja, która przesyła zdjęcia przy pomocy protokołu HTTP. Haker może zatem pozyskać informacje na temat tego, które z profili są aktualnie przeglądane. Wspomniano o atakach MITM. Tinder nie weryfikuje autentyczności certyfikatów Tym samym w przypadku braku weryfikacji może dojść do kradzieży tymczasowego klucza autoryzacji.

Dlaczego Tinder żąda numeru telefonu użytkownika?

Konto na Tinderze może zostać utworzone poprzez Facebook lub też poprzez podanie numeru telefonu. Rejestracja poprzez podanie numeru telefonu jest częściej wykorzystywana, ponieważ w ten sposób można mówić o zachowaniu większej anonimowości. Tinder zasadniczo bardziej jest skłonny do tego, żeby użytkownicy logowali się przez Facebook, ponieważ w ten sposób może pozyskać od nich znacznie więcej informacji. Dlaczego jednak chce on uzyskać numer telefonu użytkownika? Jeśli ktoś chce skorzystać z aplikacji Account Kit, to wówczas aplikacja wysyła na dany numer kod SMS, który musi być zatwierdzony. To jednakże może wiązać się z pewnymi opłatami, które będą konieczne do uiszczenia.

Czy Tinder musi stanowić niebezpieczeństwo?

Istnieje możliwość ograniczenia możliwości negatywnego wpływu Tindera na bezpieczeństwo użytkownika. Jakie zatem można podjąć działania? Na pewno można w tym miejscu wskazać na korzystanie z sieci VPN, które owo bezpieczeństwo znacząco podwyższają. Poza tym na wszystkich urządzeniach można, a nawet należy zainstalować odpowiednie produkty zabezpieczające. Poza tym także należy zachować ostrożność w udostępnianiu wszelkich danych. Tak naprawdę można udostępniać tylko te dane, które są konieczne i których wycieknięcie nie będzie stanowić bardzo poważnego problemu i niebezpieczeństwa dla użytkownika. Bezpieczeństwo wszakże jest tutaj bardzo istotne.

zobacz również: Office 365 a Microsoft 365 – czy to to samo?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *