Bezpieczeństwo

Konfiguracja komputera dla dziecka

Oczywiście dziecko powinno w głównej mierze bawić się zabawkami. Niemniej jednak w dobie współczesnej bardzo trudne, a wręcz niemożliwe jest to, aby dziecko nie miało styczności z komputerem. Oczywiście nie jest dobrze, gdy dziecku kupimy komputer jakikolwiek, włączymy i nie będziemy mieli większej kontroli nad tym, co nasze dziecko robi. Tak naprawdę bowiem w sieci mamy do czynienia z ogromną ilością różnorodnych zagrożeń, a dzieci są na nie narażone najbardziej. Dlatego też kupno komputera dla dziecka to nie wszystko.

Konfiguracja komputera

Bardzo istotne jest to, aby tenże komputer, z którego to właśnie dziecko będzie korzystało, został odpowiednio skonfigurowany. Aspekt bezpieczeństwa najmłodszych jest bowiem jednym z najistotniejszych, a zatem zadbanie o tenże aspekt będzie niezwykle istotne. Z dzieckiem należy na pewno spędzić trochę czasu, opowiedzieć mu na temat możliwych zagrożeń. Poza tym również należy mieć kontrolę nad treściami, którymi się ono karmi w sieci. Bardzo ważnym elementem jest to, aby stworzyć mu własne konto, które będzie dedykowane tylko i wyłącznie jemu. Jest to jak najbardziej możliwe w systemie Windows 10. Poza tym ów system zawiera w sobie wiele innych ważnych, przydatnych narzędzi, dzięki którym sprawowanie właściwej kontroli oraz ochrona dzieci przed niewłaściwymi treściami z sieci jest jak najbardziej możliwe. Tworzenie takiego osobistego, dziecięcego konta nie jest niczym bardzo trudnym, a de facto odpowiedni kreator powinien daną osobę poprowadzić przez wszystkie niezbędne do wykonania kroki.

Założenie konta dziecku

Dlatego też warto zadbać o to, aby owo konto zostało właśnie założone dla dziecka. Następnym krokiem, jaki należy wykonać, jest zalogowanie się do panelu, który będzie służył do zarządzania kontami rodzinnymi, w tym oczywiście również owym kontem dziecięcym. W panelu zarządzania kontami mamy do czynienia z czterema odrębnymi sekcjami, dzięki którym kontrola nad tym, co robi w sieci nasze dziecko, będzie nie tylko możliwa, ale po prostu będzie ona znacznie łatwiejsza. W tym miejscu można sprawdzić ostatnio prowadzone działania, można zarządzać witrynami internetowymi, do których dostęp będzie miało nasze dziecko.

Kolejną z sekcji jest ta o nazwie aplikacje, gry oraz multimedia. Tutaj rodzice mają wgląd we wszelkie elementy wymienione, mogą zablokować do nich dostęp, do konkretnych tytułów. Ostatnia z sekcji odnosi się do godzin korzystania z komputera przez dziecko. Można je wyznaczyć, a tym samym można je po prostu odpowiednio kontrolować. Zasadniczo istotą jest to, aby własne dziecko nauczyć mądrze korzystać z najnowocześniejszych urządzeń, w tym również z komputera. Nie jest istotą to, aby całkiem zabronić dostępu do komputera i do internetu, ale aby dziecko miało świadomość zarówno korzyści jak i pewnych zagrożeń, które przecież istnieją i przed którymi całkowicie nie można uciec. Windows 10 daje spore możliwości w zakresie ochrony dziecka przed wieloma zagrożeniami związanymi z przebywaniem przed komputerem. Tutaj nie można pozwolić sobie na zaniechania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *