Programy

Najlepsze programy do pracy zdalnej

Praca zdalna jest tym elementem, który w dobie współczesnej stał się czymś naturalnym. Aby jednak praca zdalna była możliwa, aby była efektywna i opłacalna, potrzeba jest zastosowania odpowiednich narzędzi, odpowiednich programów. Na pewno w tym miejscu należy wskazać chociażby na Microsoft 365, który jest doskonałym pakietem, kompleksowym pakietem, który znacząco usprawnia ową pracę zdalną. W tym miejscu wskażemy na szereg innych programów, które warto wykorzystać właśnie w pracy zdalnej. Mowa jest tutaj o:

  • Microsoft Teams
  • Slack
  • Dokumenty Google
  • Microsoft Office Online
  • Dysk Google
  • Dropbox
  • Trello
  • Evernote
  • Team Viewer
  • Ultra VNC

Wybór jest spory, aczkolwiek oczywiście mowa jest tutaj o programach specjalistycznych, które służą do wykonywania konkretnej pracy, konkretnych operacji.

Microsoft Teams

Jest to jeden z bardziej cenionych i bardziej rozpowszechnionych produktów. Jest to oprogramowanie w wersji płatnej oraz w wersji bezpłatnej. W ramach tego programu można dowolnie przesyłać różne dokumenty, można organizować różnorodne spotkania, czaty, itp. Ten program pozwala wspólnie pracować nad różnego rodzaju dokumentami w pakiecie Office. Oczywiście znacznie więcej można przy użyciu płatnej wersji Microsoft Teams, ale w niektórych przypadkach wystarczające będzie użycie wersji bezpłatnej.

Slack

Jest to program, który również jest  dostępny zarówno w wersji płatnej jak i tej bezpłatnej. Podobnie jak w Microsoft Teams, tak i tutaj można przesyłać różne pliki pomiędzy poszczególnymi użytkownikami, można prowadzić rozmowy wideo, można także przesyłać aż do 10 tysięcy wiadomości. Program podobny, aczkolwiek Microsoft Teams to rozwiązanie korzystniejsze w pracy zdalnej.

Dokumenty Google

Tworzenie różnego rodzaju ważnych dokumentów jest istotnym elementem w każdej pracy zdalnej. Dokumenty Google to program, który jest w swojej prostocie dosyć mocno zaawansowany. W tym miejscu można zetknąć się z arkuszami kalkulacyjnymi, z edytorami tekstów, możliwościami tworzenia formularzy jak również możliwością tworzenia różnego rodzaju prezentacji.

Usługa Dropbox

Przechowywanie danych w chmurze to jeden z elementów szeroko wykorzystywanych w pracy zdalnej. Usługa czy też program o nazwie Dropbox służy właśnie temu, aby mieć możliwość przechowania określonych danych w chmurze, aby nie musieć zajmować nimi miejsca na dysku urządzenia. Darmowa wersja Dropbox pozwala na wykorzystanie 2 GB wolnego miejsca w chmurze. W wersji płatnej tego miejsca jest więcej. Ważne jest także to, że Dropbox ściśle współpracuje z najbardziej popularnymi narzędziami – Microsoft Office, WhatsApp oraz Facebook.

Praca zdalna jest tym elementem, który we współczesnej rzeczywistości jest na topie. Aby jednak była ona możliwa, potrzeba jest zastosowania różnego rodzaju programów. Tych mamy dostępnych wiele. Niemniej jednak istotne jest to, aby korzystać z programów najbardziej zaawansowanych, z programów najlepszych, zapewniających jak najlepszą, największą wydajność.

Warto przeczytać: Praca zdalna i użycie Microsoft 365

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *