Programy

Pakiet programów do pracy zdalnej dla pracowników

Praca zdalna wymaga na pewno dużej dawki samodyscypliny. Niemniej jednak nie będzie ona możliwa do wykonania bez odpowiedniego pakietu programów komputerowych. Dlatego też zlecając pracownikom zdalne wykonywanie ich obowiązków, nie można pominąć takiego aspektu, jakim jest właśnie zapewnienie im odpowiednich narzędzi pracy. Odpowiednich pakietów oprogramowania jest na rynku bardzo dużo. Niemniej jednak istotne jest to, aby pracować we współpracy z najlepszym oprogramowaniem. Takim bez wątpienia jest pakiet Microsoft 365. Dlatego też, mimo obecności wielu innych programów, warto jest postawić właśnie na ten.

Platforma Microsoft 365 Business

Platforma Microsoft 365 Business to szereg aplikacji pozwalającej na uzyskanie bardzo dużego stopnia wydajności. Są to w głównej mierze aplikacje Microsoft Office, które znane są użtykownikom już z poprzednich wersji. Mowa jest zatem o dostępie do:

  • Microsoft Word
  • Microsoft Excell
  • Microsoft Power Point
  • Exchange
  • poczta Outlook

Poza tym również pracownik ma szeroki dostęp do bardzo zaawansowanych zabezpieczeń oraz wiele inteligentnych rozwiązań umiejscowionych w chmurze, a tym samym nie zajmujących miejsca na dysku. Wskazując na usługi umiejscowione w chmurze, trzeba w głównej mierze wskazać na 1 TB magazyn w usłudze One Drive. To spora korzyść w obliczu bardzo rozszerzonych działań prowadzonych przez pracowników danej firmy.

Trzy wersje oprogramowania

Microsoft 365 Business dla firm to program, który można opcjonalnie wykorzystywać w jednej z trzech wersji:

  • Microsoft 365 dla firm
  • Microsoft 365 Business Basic
  • Microsoft 365 Business Standard

W każdej z tych wersji mowa jest o odrębnych cenach za miesięczny abonament korzystania z usług. Poza tym również każda z tych wersji różni się między sobą dostępnością poszczególnych funkcjonalności. W wersji najuboższej, która jest jednocześnie tą najtańszą, nie mamy przykładowo dostępu do aplikacji do instalacji na komputerze Windows lub też MacOS. To tylko przykład, ponieważ różnic pomiędzy poszczególnymi wersjami oprogramowania jest bardzo wiele.

Microsoft 365 to pakiet programów biurowych, które w sposób wyraźny powodują zwiększenie wydajności pracy zdalnej. Sposród wielu różnych programów wspomagających pracę zdalną, ten bez wątpienia jest najbardziej rozbudowany, a powszechna znajomość pakietów biurowych Office powoduje, że obsługa Microsoft 365 nie powinna nikomu sprawić żadnych trudności. Microsoft 365 to pakiet programów biurowych pozwalających swobodnie się ze sobą komunikować, pozwalający na wykorzystanie szerokiego spectrum narzędzi, dzięki którym owa praca zdalna staje się nie tylko bardziej efektywna, ale równocześnie też jest ona bardziej przyjemna. Przy tym wszystkim są to pakiety biurowe, które nie kosztują zbyt wiele, a tym samym koszt zakupu comiesięcznego abonamentu na pewno nie stanowi większego obciążenia dla żadnej firmy, dla żadnego przedsiębiorcy. Nie dziwi zatem to, że ów pakiet biurowy cieszy się bardzo dużym powodzeniem na rynku.

Polecamy również: Wydajna praca zdalna dzięki Microsoft 365

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *