Programy

Norton – najlepsza ochrona w sieci

Rynek oprogramowania antywirusowego bardzo dynamicznie się zmienia. Nie może być jednak inaczej skoro każdego dnia powstaje bardzo wiele różnych wirusów próbujących dostać się do zasobów komputerowych.

Aby móc skutecznie chronić się przed wszelkiego rodzaju atakami, potrzeba jest zainstalowania właściwego, profesjonalnego oprogramowania antywirusowego. To, co jest firmowane przez uznanych na rynku producentów, na pewno warte jest szczególnej uwagi. Między innymi jest to firma Norton. Na chwilę obecną na rynku pojawiło się nowe i innowacyjne oprogramowanie antywirusowe firmy Norton. Mowa jest mianowicie o Norton 360. Ten program w niedalekiej przyszłości trafi również do polskich użytkowników i tym samym warto się na niego przygotować. Da on znacznie więcej możliwości.

Trzy wersje dobrego programu

Tenże program antywirusowy to trzy odrębne wersje, z których każda jest warta szczególnej uwagi. Poza tym każda z tych wersji daje spore możliwości. Owe wersje to:

  • – Norton 360 Standard
  • – Norton 360 De Luxe
  • – Norton 360 Premium

Każda kolejna wersja jest oczywiście bardziej zaawansowana i daje użytkownikowi więcej możliwości. Należy tutaj podkreślić, że niezależnie od wersji, użytkownik i tak otrzymuje bardzo wiele korzyści. Do tych ostatnich na pewno można zaliczyć możliwość zabezpieczenia do dziesięciu różnych komputerów PC i MAC czy też innych urządzeń z oprogramowaniem Android lub IOS. W wersji najwyższej jest to liczba 10 urządzeń, a w pozostałych odpowiednio pięć oraz jedno. Istotnym elementem, który jest zawarty w tym programie, jest specjalna funkcja, która chroni dzieci przed różnym niebezpieczeństwem, a tym samym również one mogą bezpiecznie przeglądać internet. Taka możliwość istnieje w wersji Premium.

Chmura

Ponadto, jeśli mowa o tej wersji programu, to warto także wskazać na taki aspekt jak aż 25 GB w chmurze, w której można przechować kopie zapasowe oprogramowania. Aby dopełnić formalności, należy również wskazać na to, że w wersji Premium znajduje się funkcja automatycznego tworzenia kopii ważnych dokumentów czy też zdjęć. Każda z tych wersji jest wyposażona w specjalną funkcję o nazwie 100% Virus Protection Promise. Polega ona na tym, że użytkownik dostaje dostęp do ekspertów firmy, którzy mogą doradzić oraz bardziej kompleksowo pomóc w dokładnym zabezpieczeniu danego komputera przed złośliwym oprogramowaniem. Niezależnie zatem od wersji kupowanego oprogramowania Norton360, klient otrzymuje bardzo zaawansowaną, a przede wszystkim skuteczną ochronę przed wszelkiego rodzaju złośliwym oprogramowaniem, które krąży w sieci.

Poza stosowaniem odpowiedniego programu do walki z wirusami komputerowymi, istotnym elementem jest zachowanie pełnej ostrożności. Nawet najlepszy, najbardziej zaawansowany program antywirusowy nie jest w stanie uchronić użytkownika przed wirusami komputerowymi, jeśli ten nie zachowa ostrożności i będzie pochopnie otwierał nawet te podejrzane załączniki do maili czy też podejrzane strony internetowe. Ostrożność jest tutaj kwestią kluczową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *